Pozycjonowanie bloga- jak się do tego zabrać?

12:00

Algorytmy wyszukiwarek stają się coraz bardziej wymagające. Kiedyś, gdy blogi dopiero powstawały, nie było trudno się wybić. Dziś jest to dość skomplikowane i składa się na to kilka składników. Pisałam już o pozycjonowaniu klika razy, ale postanowiłam w tym wpisie zrobić to ponownie. Czemu? Bo ciągle dochodzą nowe rzeczy. Zresztą moim zdaniem warto ciągle o tym przypominać.

źródło: google grafika

CO TO JEST POZYCJONOWANIE?

Pozycjonowanie stron www, czyli SEO, to nic innego, jak różne działania z zakresu informatyki, które wpływają na podwyższenie pozycji strony w wyszukiwaniach Google. Wiadomo, że im wyżej jesteśmy wyświetlani w wyszukiwarkach tym, więcej mamy wejść na naszego bloga.

CO NALEŻY ROBIĆ, BY TRAFIĆ NA WYŻSZE MIEJSCA W WYSZUKIWARCE?

1. Słowa kluczowe

Wpisz w wyszukiwarkę słowo kluczowe, które najtrafniej będzie opisywało temat twojego artykułu. Wyskoczy Ci wtedy lista wpisów, z którymi będziesz musiał walczyć o wyższe miejsca w Google. Przy okazji wyszukasz także zestaw gotowych fraz kluczowych. Znajdziesz go klikając "Wyniki podobne do..."

Mając gotowy zestaw słów kluczowych, użyj ich w tekście. Pamiętaj, by zrobić to naturalnie inaczej będzie to mocno drażnić twojego czytelnika, a nie o to w tym chodzi. Fraz kluczowych najlepiej użyć nagłówkach, poszczególnych akapitach, podpisach dla obrazów oraz odnośnikach wewnętrznych do innych wpisów.

źródło: google grafika

2. Zachowaj odpowiednią długość tekstu.

Blogerom wmawia się im dłuższy tekst, tym lepiej, a to wcale nie prawda. Rzadko, kto teraz czyta długie teksty. Kolejnym powodem do zachowania umiaru jest także to, że Google nie wzniesie wyżej wpisu, który jest sporo dłuższy od swoich konkurentów. Należy, więc przejrzeć długość innych wpisów o tych samych słowach kluczowych i przygotować artykuł podobnej długości.

3. Ustaw miły dla oka adres URL.

Końcówka "post-475/blog/agnieszka" mało mówiłby czytelnikowi oraz botom indeksującym. Lepiej, więc ustawić link w stylu: "www.jozwowska.pl/pozycjonowanie-bloga".  Taki adres jest przyjemniejszy dla oka czytelnika oraz roboty Google łatwiej go wynajdą wśród tysięcy wpisów, co wpłynie korzystnie na naszą pozycję podczas wyszukiwania.

źródło: google grafika
To już wszystkie moje rady dotyczące pozycjonowania. Owszem nie jest ich za dużo, ale jest tego tyle, że ogarnąć je w jednym poście byłoby ciężko. Wybrałam te moim zdaniem najważniejsze. Oczywiście powrócę z tym tematem jeszcze nie raz.

You Might Also Like

1 komentarze