Na czym polega pozycjonowanie stron?

18:00

Jeśli marzy Ci się popularność w internecie, musisz mieć nie tylko coś super do pokazania, ale także, chociażby minimalną wiedzę na temat tego, jak to wszystko w tym wujku google i podobnych wyszukiwarkach funkcjonuje. Mowa tu o takim temacie jak pozycjonowanie stron. Mało osób zaczynając prowadzenie bloga zdaje sobie sprawę, jakie to jest ważne, a później jest płacz, bo ludzie nie mogą trafić na ich stronę i trzeba im podawać adres naszej domeny. Postanowiłam więc, że przygotuje dzisiaj dla was post o "tajemnicach" wybicia się w internecie. Przy okazji będę mogła sama się troszkę podszkolić, bo nie ukrywam, że nawet u mnie potrafi być z tym kiepsko.

źródło: grafika google
CO TO JEST POZYCJONOWANIE?

Jest to działanie, które ma na celu zwiększenie widoczności naszej domeny w wynikach wyszukiwania podanych na przykład przez Google. Pozycjonowanie często jest łączone z SEO. 

OD CZEGO ZALEŻY, NA KTÓRYM MIEJSCU ZNAJDZIEMY SIĘ U WUJKA GOOGLE?

Za ułożenie stron w odpowiedniej kolejności odpowiada algorytm Google. Znane są czynniki, które mają wpływ na to na pozycje naszej strony w wyszukiwaniach. Możemy je podzielić na dwie grupy:

  • czynniki związane z popularnością,
  • czynniki związane z treścią naszej strony.
źródło: grafika google

JAK WIĘC TRAFIĆ NA WYSOKIE MIEJSCE W TRAKCIE WYSZUKIWAŃ?

Jeśli chcemy tam trafić ze względu na popularność, to powinniśmy zwracać uwagę na ilość stron, które zamieszczają odnośniki do naszej strony oraz łączną ilość linków z innych stron www. Jeśli zależy nam by trafić tam ze względu na treść powinniśmy zwrócić uwagę na czynniki takie jak na przykład szybkość ładowania strony, występowanie słów kluczowych w nagłówkach oraz w tekście, unikalność treści oraz częstotliwość dodawania postów.

To już wszystko, co chciałam wam dzisiaj przekazać. Mam nadzieję, że mieliście okazję dowiedzieć się czegoś nowego z tego wpisu lub przypomnieć sobie najważniejsze wiadomości.

You Might Also Like

1 komentarze

  1. Bardzo ciekawy i pomocny post przyda się na pewno w przyszłości
    by-tala.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń