Jak przekonać dziecko do brania synbiotyków?

18:00

Większość dzieci nie jest chętna do brania żadnych leków. Znam to z autopsji. Jak młodszy syn nie ma problemu z piciem nawet syropu z cebuli, tak starszy wybrzydza prawie przy wszystkim. Nawet smakowe leki ciężko mu wchodzą. Niestety musi brać codziennie witaminy, ponieważ ma słabą odporność. Próbowaliśmy wszystkich form, jakie znaleźliśmy i smaków, ale było z tym kiepsko. Jedynie żelki jakoś przechodziły, ale też niezbyt chętnie. Jak zdarzyła się więc okazja na wypróbowanie synbiotyku Diflos od SmartPharma w formie czekolady nie wahałam się ani chwili.


Co to jest synbiotyk?

Nazwa ta określa połączenie probiotyku z prebiotykiem, które są podawane razem w związku z ich senergistycznym działaniem w celu przywrócenia prawidłowej flory bakteryjnej.


DiflosChoco to synbiotyk w formie czekolady. Podajemy po jednej takiej czekoladce dziennie. W paczce znajdziemy ich tylko dziesięć, ale nie jest to mało w porównaniu do ceny, ponieważ zazwyczaj kosztuje ona około 12-14 złotych. Synbiotyk ten nie tylko wygląda jak czekolada, ale i tak smakuje. Smak można porównać do gorzkiej czekolady, ale nie takiej bardzo gorzkiej. Zapach także przywołuje na myśl prawdziwą czekoladę.  Ten, kto wymyślił ten sybiotyk powinien dostać Nobla. Dzięki formie, jaką posiada starszy syn bez problemu zaczął przyjmować "witaminy". Mam też pewność, że taka forma jest skuteczna, ponieważ wyniki Antosia się polepszyły i przy okazji zniknęły mu zaparcia. Mogę na prawdę polecić wam ten synbiotyk. Jeśli wasze dziecko ma problem z przyjmowaniem leków, to przy tym odbędzie się to bez problemu.


Z myślą o młodszym synku, który najłatwiej przyjmuje krople zdecydowaliśmy się na Diflos właśnie w formie kropelek. Podawaliśmy go, jednak tylko wtedy, kiedy był przeziębiony, zaraz po chorobie lub jak po prostu był osłabiony. Na co dzień wraz z bratem jadł czekoladki. Co mogę powiedzieć o tych kropelkach? Mam wrażenie, że w smaku są średnie, ponieważ Tomcio czasami krzywił się w czasie ich przyjmowania. Mimo to nadal chętnie je łykał. Są bezzapachowe. U Tomcia antybiotyki zazwyczaj wywoływały rewolucje żołądkowe. Gdy braliśmy je jednak razem z tymi kropelkami, nic takiego się nie wydarzyło, więc także mogę wam je polecić, jeśli macie bezproblemowe dziecko w kwestii leków.

Jak widzicie synbiotyki od Diflos sprawdzają się świetnie. A wy znacie je?

You Might Also Like

0 komentarze