Ofiara i napastnik.

23:38

Maja była poniżana w szkole, ponieważ była łysa. Nikt jednak z jej rówieśników nie wiedział, że jest chora na raka, a ona sama wolała im tego nie mówić. Dopiero po jej śmierci każdy pojął co, robił.

Maciek był wyśmiewany, ponieważ nie zawsze miał jedzenie w szkole, chodził w ubraniach po starszym bracie i mieszkał w mieszkaniu socjalnym z toaletą na korytarzu. Chłopak przez to popełnił samobójstwo. Nikt mówiąc te przykre słowa, nie pomyślał, że jego ojciec był pijakiem, więc uciekli od niego z matką, że było im ciężko, bo jego mama zarabiała marne grosze, a oprócz niego na utrzymaniu miała jeszcze trójkę jego rodzeństwa.


Tamara miała wadę wymowy. Koleżanki z klasy naśladowali ją, jak mówiła. Dziewczyna przez to zamknęła się w sobie, pogorszyły się jej stopnie oraz rzadko z kim rozmawiała. Jednak to przecież nie jej wina, że Pan Bóg taką zesłał ją na ziemię. Próbowała z tym walczyć na tyle ile mogła, ale przez innych straciła w ogóle wiarę, że może mówić lepiej

Ostatnia historia toczy Kuby. Kuba był Polakiem, jednak wyróżniał się kolorem skóry. Jego ojciec pochodził z Nigerii i chłopak po nim był ciemnoskóry. Pewnego razu, gdy wracał ze szkoły napadła, go grupa rasistów. Tak drastycznie pobili nastolatka, że po kilku dniach pobytu w szpitalu zmarł.


Następnym razem, gdy będziesz kierował przykre słowa w czymś kierunku, pomyśl. Może kiedyś to się przytrafi właśnie Tobie, albo komuś z twojej rodziny. Jak byś się wtedy poczuł? Byłoby ci łatwo tak o po prostu olać to i żyć dalej tak samo? Nawet jeśli odpowiesz, że tak to pomyśl, że osoba, której zamierzasz sprawić przykrość może nie być tak mocna psychicznie, jak Ty. Takich osób jak Maja, Maciek, Tamara i Kuba jest w naszym świecie więcej. Jeśli znasz kogoś takiego to, nie rań tej osoby bardziej, a podejdź, porozmawiaj i  pozwól być jej sobą. Co najważniejsze wspieraj ją i podnoś na duchu. Bądź przyjacielem nie napastnikiem.

buty- chińczyk
spodnie-Zaful
choker-Zaful
bluzka-chińczyk
kurtka-nn

You Might Also Like

5 komentarze

 1. Niektórzy ludzie nie zdają sobie sprawy jak słowa potrafią namieszać w naszej głowie...
  dobrze że napisałaś taki post.
  tutajjestem-lekkomyslny.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Moj wpis wlasnie odnosi sie mocy slow i tego, ze nalezy ich uzywac rozwaznie

  Zapraszam do mnie. Będzie mi bardzo miło, jeżeli zostawisz po sobie ślad w postaci obserwacji oraz komentarza. ☺ normalbutdidnot.blogspot.com (click)

  OdpowiedzUsuń
 3. Racja! Tak samo było z pewną dziewczyną - miała cały czas przy sobie telefon. Wszyscy nazywali ją nałogową. Nie wiedzieli, że czeka na telefon od policji. Nie wiedzieli, że czeka na wieść o swojej zaginionej siostrze...

  OdpowiedzUsuń
 4. Słowa potrafią mocno ranić. Szkoda tylko, że nie wszyscy są tego świadomi.
  http://paulan-official-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Super kurtka :)
  Pozdrawiam cieplutko,
  http://loveshinny.pl

  OdpowiedzUsuń