Jak odpowiednio dbać o tatuaż?

18:00

Jeszcze do niedawna ludzie uważali, że tatuaże mają tylko kryminaliści. Dzisiaj powoli zaczyna przechodzić to do lamusa. Coraz więcej osób posiada tatuaże i coraz mniej to szokuje. Nawet ja próbuje się przełamać do zrobienia małego serduszka na nadgarstku. Na razie muszę jednak z tym poczekać. Mój mąż natomiast posiada kilka tatuaży i uważam, że nie robią one z niego kryminalisty. Powinniśmy spoglądać w głąb człowieka, a nie tylko na jego ciało.

Ze względu na to, że coraz więcej osób posiada tatuaże postanowiłam przygotować dla was wpis o tym, jak należy o niego dbać. Wiadomo, że zostanie on z nami do końca życia, więc przecież chcemy, żeby wyglądał dobrze. Także, jeśli posiadacie tatuaże lub po prostu ciekawi was ten temat to zapraszam do dalszej części postu.

źródło: weheartit.com

JAK NALEŻY DBAĆ O ŚWIEŻY TATUAŻ?

Tatuaży na pewno nikt nam nie zrobi, kiedy będziemy pod wpływem alkoholu, ponieważ rozrzedza się krew, co może spowodować, że projekt nie będzie estetyczny. Tatuator zaleci nam także, aby przez 3 dni po zrobieniu tatuażu nie pić alkoholu, nie palić papierosów oraz unikać leków, które mogą wpłynąć na konsystencję krwi. Po zrobieniu tatuażu niezalecany jest także ostry trening na siłowni czy pływanie na basenie. Zamiast kąpieli powinniśmy wybrać szybki prysznic. Zabronione jest odrywanie pojawiających się strupków.

JAK PIELĘGNOWAĆ TATUAŻ?

Po zakończeniu tatuażu zostanie on pokryty folią spożywczą. Nie należy jej ściągać przez kilka godzin. Po około czterech godzinach powinno się przemyć tatuaż letnią wodą z delikatnym mydłem, a potem delikatnie osuszyć. Nie pozwól by przy tym dostały się do tatuażu żadne pyłki, bo może wdać się zakażenie. Potem pozwól tatuażowi trochę pooddychać. Nałóż na niego tylko cienką warstwę natłuszczającej maści. Po kilku godzinach znów przykryj go folią. Czynność tę należy powtarzać przez 3 dni.

źródło: wehaertit.com

Przez pierwsze dwa tygodnie tatuaż należy smarować cztery razy dziennie. Po trzech tygodniach można przejść do zwykłej pielęgnacji i zacząć smarować nasz tatuaż rzadziej. Możemy śmiało dalej stosować do tego tę samą maść, co wcześniej. Należy jednak nadal pamiętać, że lubi on nawilżenie. Mój mąż używał krem do tatuażu EasyTattoo i bardzo go sobie chwalił.

JAK CHRONIĆ TATUAŻ PRZED WYBLAKNIĘCIEM?

Na pewno po zrobieniu tatuażu nie należy wybierać się do solarium, ponieważ pod wpływem ciepła mikrocząstęczki tuszu przemieszczą się w skórze, co sprawi, że ostrość i kolor tatuażu straci na jakości. Przez okres rekonwalescencji powinno się uważać na słońce. Najlepiej w ogóle nie wystawiać tatuażu na działanie promieni słonecznych nawet, wtedy gdy użyjemy filtru. Po czasie rekonwalescencji należy używać najwyższych z możliwych faktorów, ponieważ tatuaż dalej pod wpływem UV może wyblaknąć.

źródło: weheartit.com
JAKIE TATUAŻE SĄ TERAZ MODNE?

Większość osób szukając pomysłu na tatuaż, korzystają z internetu. Możemy znaleźć tam naprawdę ogromny wybór wzorów. Wśród kobiet królują tatuaże w wersji mini. Wśród mężczyzn jest za to na odwrót. Lubią oni duże, typowo męskie wzory. U kobiet często możemy zobaczyć u nich cytaty, drzewa, liście, kwiaty, zwierzęta, geometryczne printy, imiona czy daty. Wzory te najczęściej pojawiają się u nich za uchem, na nadgarstku, wzdłuż kręgosłupa, w okolicach biustu, na przedramieniu, na stopach bądź karku. U mężczyzn najczęściej spotkamy czarno-białe rockowe wzory. W ostatnim czasie możemy zauważyć u nich tatuaże na plecach, klatce piersiowej czy tak zwane "rękawy", czyli wzory pokrywające całe ręce. 

źródło: www.weheartit.com
Moim zdaniem wybierając wzór tatuażu, powinniśmy przede wszystkim postawić na coś, co oprócz zdobienia naszej funkcji będzie miało dla nas jakieś znaczenie. Może być do np. ważna dla was data, wzorek przypominający coś pozytywnego lub imię ważnej osoby. Pamiętajmy także o tym, że dany tatuaż powinien podobać się nam, a nie innym. Nie powinniśmy robić go także dlatego, że akurat jest to w modzie.

W JAKICH MIEJSCACH NIE ROBIĆ TATUAŻU?

Wybierając miejsce na tatuaż, powinniśmy przede wszystkim zastanowić się, czy nie będzie on, znajdując się akurat w takim miejscu przeszkadzać nam w życiu codziennym. Należy pamiętać, że w niektórych zawodach nie można mieć w ogóle tatuażu. Są też zawody, w których dozwolony jest, jeśli możemy go spokojnie zakryć. Moim zdaniem tatuaże na dłoniach, szyi czy twarzy wyglądają źle i później ciężej jest znaleźć pracę. Pamiętajcie jednak, że to wasze ciało i jeśli podoba wam się tatuaż w danym miejscu, to tam go zróbcie. Mój mąż ma tatuaż na szyi i nie szło go przekonać do innego miejsca. Jedynie musicie wtedy pamiętać o konsekwencjach, jakie za sobą niesie tatuaż w tak widocznym miejscu.

To już wszystkie moje rady. Na sam koniec chciałabym wam polecić serwis społecznościowy z tatuażami Dziarownia. Znajdziecie w nim listę salonów oraz sklep, w którym możecie zakupić kosmetyki do pielęgnacji tatuażu.

You Might Also Like

6 komentarze

 1. Nie jestem fanką tatuaży. Jednak gdybym już sobie zrobiła to na pewno nie kolorowy...

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie zdecydowalabym się raczej na tatuaż ale kiedyś chciałam sobie zrobić mały na kostce

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja tam mam 8 tatuaży i pewnie sobie jeszcze jakiś spłodzę :) Portal dziarownia znam ze słyszenia, bo kolega tam pracuje i mają dość ambitne plany np. pomoc chorym dzieciom. Ich misją jest szerzenie dobrej opinii o osobach, które mają tatuaże.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie jestem w temacie, bo nie posiadam tatuażu ani nikt z moich bliskich, jednak wiem, że ważna jest pielęgnacja aby nie tracił swoich barw.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak ktoś decyduje się na tatuaż powinien dobrze zapoznać się z tematem, aby wiedzieć jak o niego potem dbać

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja chce zrobić - muszę czekać 2 lata. Takie są u nas terminy u profesjinalistów. Wzór powiedzmy, że mam. Ale ciiiii, nie zdradzę. Miejsce jest dla mnie istotne, nie chce, aby było widoczne. Dylemat jest i jestem świadoma, że zostaję z tą decyzją do końca życia ale chciałam od lat i dopnę swego. Przyda mi się ta wiedza.

  OdpowiedzUsuń