Recenzja książki pt. "Kręgi" Zbigniewa Zborowskiego

20:00

Cześć :)

Dzisiaj mam dla was kolejną recenzję. Tym razem naszło mnie na przeczytanie czegoś z zagadką kryminalną w tle.  I tak w moje rączki wpadła książka pod tytułem "Kręgi" Zbigniewa Zborowskiego.


Kim jest autor tego kryminału? Zbigniew Zborowski to polski pisarz i dziennikarz. Zadebiutował w 2013 roku książką pod tytułem  "Nowy Drapieżnik". Jest autorem także takich powieści, jak "Skaza", "Trzy odbicia w lustrze", "Pąki lodowych róż"


"Kręgi" opowiadają o Bartoszu Koneckim- byłym policjancie, któremu los nie sprzyja. Związuje się on z policjantką Jolą oraz zostaje prywatnym detektywem. Pewnego dnia dostaje zlecenie, by śledzić młodą gwiazdkę Amelię Stokrocką. Konecki podejmuję się tej sprawy. Jak się później okazuje, nie jest to tylko zwykła sprawa śledzenia kobiety, po to, by sprawdzić, czy nie ma kogoś na boku. Okazuje się, że sprawa ma drugie dno oraz jest powiązana z zabójstwem sprzed lat, oraz z gangiem "obcinaczy dłoni". Jak zakończy się ta sprawa i o co dokładnie chodzi, już musicie dowiedzieć się sami. Nie będę zabierać wam tej przyjemności.


Książka ta to świetny kryminał. Postacie są nieprzerysowane. "Kręgi" czyta się bardzo szybko. Napięcie nie opada w żadnej chwili. Nie mogłam się doczekać, aż znajdę chwilę czasu i będę mogła znów zaczytać się w tej książce. Próbowałam rozwiązać zagadkę wraz z Koneckim. Polecam ten kryminał wszystkim miłośnikom tego gatunku. Naprawdę warto go przeczytać.

Wydawnictwo: Znak

You Might Also Like

2 komentarze

  1. Ostatnio zakochałam się w kryminałach, dlatego ten tytuł właśnie trafił do mojej rozpiski książek, które czekają na zakup :)

    Zapraszam do siebie w wolnej chwili:
    Myśli to wymyśli

    OdpowiedzUsuń
  2. Wprawdzie za kryminalami zbytnio nie przepadam, to jednak od czasu do czasu lubie isc z trescia z niecierpliwoscia czekajac na rozwiazanie zagadki. Ciekawa jestem watku dotyczacego gangu "obcinaczy dloni".

    OdpowiedzUsuń